• Novinky

      • Sovičky v Harmónii 6. deň

      • Dnes z Harmónie odchádzame. Ešte sme toho stihli veľa. Ráno rozcvička a po raňajkách sme hravou formou zvládli toľko matematických úloh a príkladov, ako na bežnej hodine určite nie! Kúpili sme si príklady podľa náročnosti za 2, 3 eurá (akože :-)) a po vyriešení ich predali za 3, 5 eur. Pracovníčky v banke - pani učiteľky - nám zapisovali naše zárobky do kreditnej karty. Nešlo o to, zarobiť čo najviac. Niekedy stačí k životu málo, aby bol človek spokojný z dobre vykonanej práce :-). Potom sme išli do lesa, kde sme vo štvrtok postavili bunker a dnes sme vyčistili jeho okolie od odpadkov. Nazbierali sme plné 4 vrecia! Po obede sme naložili kufre do autobusu a frrrrrr do Bratislavy, kde nás čakali naši rodičia :-). Podľa svojich denníkov, ktoré písali každý večer, bude každá sovička rozprávať svoje zážitky! Bola to ŠVP plná zážitkov :-). 

       Fotky sú vo fotogalérii!

      • Sovičky ŠVP v Harmónii 5. deň

      • Dnes bol deň trochu iný. Hneď ráno sme vyrazili na osemnásťkilometrovú túru na Veľkú Homoľu. Počasie nám prialo, nebolo veľmi teplo a svietilo slniečko. Záverečný kopec niektoré deti vyšli úctyhodným tempom. Na Zochovej chate sme sa zastavili na občerstvenie a blízka lúka bola našim "odpočívadlom". Po návrate do chaty nás čakala teplá polievka. Po nej sme presonálu predviedli naše divadielko "Každý je iný". Zaslúžili si to, pretože strava je naozaj výborná. Pri ohni sme opekali slaninku a špekáčiky. Spievali sme s gitarou. V predvečer sme sa hrali na lúke a potom ešte prekvapenie od personálu: domáci koláčik s čokoládovou polevou :-). Bol to krásny deň!

       Fotky sú vo fotogalérii!

      • Sovičky ŠVP v Harmónii 4. deň

      • Každý deň začíname rozcvičkou. Z chaty vylezieme rozospatí, zalezieme osviežení chladným vzduchom a pohybom. Dnes sme trénovali maľovanie štetcom, prstom, ľakťom, prstom na nohe a dokonca nosom! Bola to aktivita, pri ktorej sme sa veľa nasmiali. Potom sme sa riadne poumývali a chlapci dokonca vyprali uterák, ktorým si "omylom" utreli pomaľované ruky :-). Prechádzku v lese sme zakončili stavbou bunkru z konárov, lístia. Vmestili sme sa tam všetci! Personál je skvelý, výborná kuchyňa, ochota a hlavne trpezlivosť s deťmi, ktoré majú v sebe veľa a veľa energie. Sovičky už nie sú nočné dravce ... hneď po večierke zaspia ako dudky :-). Máme za sebou krásny deň!

       Fotky sú vo fotogalérii!

      • Sovičky ŠVP v Harmónii 3. deň

      • Dnešný deň v ŠVP bol športový. Mali sme Modranskú olympiádu, zvládli sme dlhú túru do Modry. Tam sme navštívili Modranskú ľudovú majoliku. Deti pozorne sledovali výrobu a maľovanie modranskej keramiky. Cestou sme stihli zmrzlinu a večer opekanie pri ohni. Každý večer píšeme denníčky, aby sme mohli doma rozprávať zážitky. Bol to veselý deň!

       Fotky sú vo fotogalérii!

      • Sovičky ŠVP v Harmónii - 2. deň

      • Druhý deň v Harmónii bol opäť daždivý. Ale nám to nevadilo! Riešili sme hravou formou matematiku, súťažili v štafetových hrách,  vyšli na vychádzku a dokončili prípravu sirupu z nazbieranej čiernej bazy. Všetkým veľmi chutil! Večer sme hrali hru Šiesty zmysel, písali sme denník a nakoniec čítali z knihy. Bol to pekný deň!

       Fotky sú vo fotogalérii!

      • Sovičky ŠVP v Harmónii - 1. deň

      • Sovičky začali ŠVP v Harmónii. Po príchode začali hneď s aktivitami, ktoré sú pripravené tak, aby zabavili, ale aj naučili. Začali sme s prírodovedou. Zbierali sme listy zo stromov, rastliny. Po návrate sme vypracovali pracovný list, urobili si výstavku listov s popismi a rastlinky sme dali vylisovať. Čoskoro si urobíme herbár. Nazbierali sme kvety z černej bazy, pripravili sirup. O 24 hodín budeme mať vlastnoručne vyrobený bazový sirup. Kvizy, hry, šport ... 1. deň :-). 

       Fotky sú vo fotogalérii

      • Ostravská škola Primaškola vo Felixe

      • Vo štvrtok k nám zavítali ostravské deti. Prežili sme krásne dva dni, prespali v triedach. Hovorí sa, že dnešné deti nerozumejú češtine a naopak. U nás tomu tak nebolo. České deti na zaspievali slovenskú hymnu, my zasa československú pesničku Na na na od No name a Chinaski. Pozreli sme rozprávku "O Červené Karkulce", ktorú nám zahrali dievčatá z Primaškoly. Všetci rozumeli, poriadne sme sa zasmiali :-). Deti si odovzdali darčeky. Sľúbili si, že po vlaňajšej návševe školy Felix v Ostrave a tej u nás, budeme pokračovať v krásnych priateľstvách. Počula som, že niektoré vydržia až do staroby! Uvidíme...

       Fotky sú vo fotogalérii!